Ellis Timing - Contractor License                             2018-11-18 - 4:26 AM
                        2018 Last Chance Meet - 2018-11-17                         
                               Universiade Pavilion                                
 
Event 690  Boys 600 Metre Run Bantam
================================================================================   
    Comp#  Name                Year Team                Seed     Finals  Points   
================================================================================   
Section  1                                                                         
  1 #  704 Connor Bath        05 Edmonton Thunder                1:48.12    9      
  2 #  706 Michael (mick) Be  05 Edmonton Thunder                1:48.71    8      
  3 #  650 Seth Ballermann    05 Edmonton Harriers               1:49.70    7      
  4 #  721 Joshua Nwosu       06 Edmonton Thunder                1:56.63    3      
  5 #  846 Wilson Nguy        05 Spruce Avenue                   1:56.98    2      
  6 #  712 Keithan Fisher     05 Edmonton Thunder                1:57.19    1      
  7 #  745 Kyle Horricks      06 House of Speed                  1:59.94    1      
  8 #  643 Julian Strelkov    06 Edm. Columbians                 2:07.51    1      
  9 #  747 Oke Okere          06 House of Speed                  2:09.10    1      
 10 #  634 Andreas Mendez-Ca  06 Edm. Columbians                 2:12.09    1      
 11 #  700 Lavon Tom          06 Edm. Olympic                    2:13.81    1      
 12 #  620 Andrei Chornohub   05 Edm. Columbians                 2:15.13    1      
Section  2                                                                         
  1 #  843 Janvier Haraera    05 Spruce Avenue                   1:46.70   10      
  2 #  798 Eric Hurtubise     05 Northeast AB                    1:54.43    6      
  3 #  729 Ridley Verbeek     05 Edmonton Thunder                1:55.82    5      
  4 #  625 William Fode       06 Edm. Columbians                 1:56.01    4      
  5 #  802 Jayden Bourke      06 Red Deer Titans                 1:59.81    1      
  6 #  875 Liam Oster         05 Unattached Alberta              2:00.82    1      
  7 #  722 Noah Sadler        06 Edmonton Thunder                2:05.08    1      
  8 #  746 Aiden Lonsberry    05 House of Speed                  2:08.54    1      
  9 #  661 Charlie Kerr       06 Edmonton Harriers               2:11.96    1      
 10 #  663 Kendall Li         06 Edmonton Harriers               2:11.99    1      
 11 #  842 Reto Channg        05 Spruce Avenue                   2:12.08    1      
 12 #  786 Walker Schang      06 Leduc Track                     2:12.62    1      
 13 #  845 Wilson Kouakou     05 Spruce Avenue                   2:13.73    1      
 -- #  797 Jaron Baerg        06 Northeast AB                        DNS           
 -- #  781 Abayomi Omoyayi    06 Leduc Track                         DNS           
===================================================================================
    Comp#  Name                Year Team                Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals                                                                             
  1 #  843 Janvier Haraera    05 Spruce Avenue                   1:46.70   2  10   
  2 #  704 Connor Bath        05 Edmonton Thunder                1:48.12   1   9   
  3 #  706 Michael (mick) Be  05 Edmonton Thunder                1:48.71   1   8   
  4 #  650 Seth Ballermann    05 Edmonton Harriers               1:49.70   1   7   
  5 #  798 Eric Hurtubise     05 Northeast AB                    1:54.43   2   6   
  6 #  729 Ridley Verbeek     05 Edmonton Thunder                1:55.82   2   5   
  7 #  625 William Fode       06 Edm. Columbians                 1:56.01   2   4   
  8 #  721 Joshua Nwosu       06 Edmonton Thunder                1:56.63   1   3   
  9 #  846 Wilson Nguy        05 Spruce Avenue                   1:56.98   1   2   
 10 #  712 Keithan Fisher     05 Edmonton Thunder                1:57.19   1   1   
 11 #  802 Jayden Bourke      06 Red Deer Titans                 1:59.81   2   1   
 12 #  745 Kyle Horricks      06 House of Speed                  1:59.94   1   1   
 13 #  875 Liam Oster         05 Unattached Alberta              2:00.82   2   1   
 14 #  722 Noah Sadler        06 Edmonton Thunder                2:05.08   2   1   
 15 #  643 Julian Strelkov    06 Edm. Columbians                 2:07.51   1   1   
 16 #  746 Aiden Lonsberry    05 House of Speed                  2:08.54   2   1   
 17 #  747 Oke Okere          06 House of Speed                  2:09.10   1   1   
 18 #  661 Charlie Kerr       06 Edmonton Harriers               2:11.96   2   1   
 19 #  663 Kendall Li         06 Edmonton Harriers               2:11.99   2   1   
 20 #  842 Reto Channg        05 Spruce Avenue                   2:12.08   2   1   
 21 #  634 Andreas Mendez-Ca  06 Edm. Columbians                 2:12.09   1   1   
 22 #  786 Walker Schang      06 Leduc Track                     2:12.62   2   1   
 23 #  845 Wilson Kouakou     05 Spruce Avenue                   2:13.73   2   1   
 24 #  700 Lavon Tom          06 Edm. Olympic                    2:13.81   1   1   
 25 #  620 Andrei Chornohub   05 Edm. Columbians                 2:15.13   1   1   
 -- #  797 Jaron Baerg        06 Northeast AB                        DNS   2       
 -- #  781 Abayomi Omoyayi    06 Leduc Track                         DNS   2       
===================================================================================
                      Men - Bantam - Team Rankings - 3 Events Scored               
===================================================================================
    1) Edmonton Thunder            63        2) Spruce Avenue School       38      
    3) Edmonton Harriers           30        4) Northeast Alberta Track &  23      
    5) House of Speed Trackand Fi  19        6) Edmonton Columbians Track  16      
    7) Red Deer Titans              3        7) Leduc Track and Field Clu   3      
    7) Edmonton Olympic Club        3